Miv
Administrator
Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 223 Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 1 raz Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany:
Sob 19:50, 27 Mar 2010 |
|
Myśliwiec typu PREDATOR
Nazwa / (slangowa): Tie Predator (Eyeball)
Klasa: myśliwiec przewagi powietrznej
Producent: Sienar Fleet Systems
Koszt: nie na sprzedaż
Prędkość (w atmosferze): ponad 140 MGLT (1500 km/h)
Załoga: 1
Osłony: Tak
Hipernapęd: klasa 1
Uzbrojenie: 4 średnie działka laserowe
Dostępność: Imperium Fela, wojsko
Dodatkowe: najnowocześniejsze systemy nawigacji i namierzania, pozycjonowane skrzydła
Najnowsze masowo produkowane dzieło Sienar Fleet Systems z serii podwójnych silników jonowych (TIE), tym razem już seryjnie wyposażone we wszystkie możliwe udogodnienia w myśl jakości równającej ilości. Tie Predator, jak wszystkie charakterystyczne myśliwce ze skrzydłami wyposażonymi w słoneczne-radiacyjne panele, to jednostka o niezrównanej zwrotności. Liniowo wyposażona w Hipernapęd i silne osłony, uzbrojona aż w cztery porządne działka laserowe – jest maszyną zapewniającą Imperium Fela przewagę w walce kołowej w dosłownie każdych warunkach.
Maszyna jest nieporównywalnie droższa od swoich pierwowzorów, a przez to i elitarna, choć Imperium stara się ją rozpowszechnić we flocie podług możliwości i według planów w najbliższych miesiącach może się stać najliczniejszą jednostką myśliwską. Póki co jej głównymi użytkownikami są Imperialni Rycerze oraz weterani pilotażu.
Tie Predator wyzbył się wszystkich wad serii, stając się myśliwcem bliskim doskonałości. Większość znawców zresztą twierdzi, że to obecnie najlepszy myśliwiec Galaktyki do walki kołowej. Połączenie myśli imperialnej z genialnymi rozwiązaniami technicznymi Chissów i ich Clawcraftów zapewnia jeszcze lepszą manewrowość, a składane skrzydła ułatwiają przechowywanie jednostek w stanie spoczynku.
Myśliwiec typu R-28
Nazwa / (slangowa): R-28
Klasa: myśliwiec, (snubfighter)
Producent: Incom Corporation
Koszt: 120 000 kredytów (używany koło 55 000)
Prędkość (w atmosferze): koło 110 MGLT (1050 km/h)
Załoga: 1
Osłony: Tak
Hipernapęd: klasa 2
Uzbrojenie: 2 średnie działka laserowe, 2 działka jonowe
Dostępność: wojsko (cała Galaktyka)
Myśliwiec zaprojektowany jeszcze w okresie Galaktycznej Wojny Domowej, do faktycznej produkcji wszedł dopiero po jej zakończeniu przez wzgląd na dużo mniejsza popularność od X-wingów. Dobrze (a nawet bardzo dobrze) uzbrojona maszyna, której jedynym mankamentem jest brak wyrzutni torped. Choć konstrukcja jest niemłoda, to jeden z częściej spotykanych myśliwców w Galaktyce. Służy również w siłach defensywnych poszczególnych planet Sojuszu.
Myśliwiec typu NSSIS
Nazwa / (slangowa): Nssis Clawcraft (Tie projektu Chissów)
Klasa: myśliwiec
Producent: Imperium
Koszt: nie na sprzedaż
Prędkość (w atmosferze): ? MGLT (1000 km/h)
Załoga: 1
Osłony: Tak
Hipernapęd: klasa 1,5
Uzbrojenie: 4 działka laserowe
Dostępność: Imperium Fela, wojsko, Przestrzeń Chissów
Technologia imperialna, która swego czasu wpadła w ręce Chissów, uległa za ich sprawą gruntownej modyfikacji. 40 lat ABY myśliwce Nssis były postrachem Galaktyki, uchodząc za jedne z najlepszych maszyn wszechczasów. To właśnie na bazie tej jednostki stworzono słynne Tie Predatory. Choć nieco w tyle po wielu latach, Nssis to nadal chętnie używane przez Chissów oraz Imperium myśliwce i z dobrym pilotem za sterami mogą śmiało iść w zawody z maszynami Sojuszu.
Myśliwiec typu PHOEBOS
Nazwa / (slangowa): Phoebos
Klasa: myśliwiec
Producent: Ubrikkian Transports
Koszt: 190 000 kredytów (100 000 używany)
Prędkość (w atmosferze): ? MGLT (1350 km/h)
Załoga: 1 pilot + 1 pasażer
Osłony: Tak (nowoczesne)
Hipernapęd: klasa 0,5
Uzbrojenie: podwójne lekkie działko laserowe
Dostępność: na licencję
Superszybki myśliwiec Galaktyki został zaprojektowany przez pospółkę giganta Kuat Drive Yards – cieszącą się dobrą opinią Ubrikkian Transports. Najlepsza z możliwych liniowych klasa Hipernapędu i możliwość manewrowania w atmosferze uczyniły z tej maszyny częsty wybór podczas wyścigów, zarówno tych międzyplanetarnych, jak i repulsorowych. Phoebos został stworzony z myślą o szybkości i w tej dziedzinie jest niezrównany. To wygodny jak na myśliwiec środek transportu, ekskluzywny jednak na tyle, by trafiał głównie w ręce co bardziej majętnych. Nie ma szerszego zastosowania militarnego, za to wśród cywilów uchodzi cud techniki. Federacja nie ma tak rygorystycznych przepisów dotyczących posiadania statków międzygwiezdnych jak Imperium, toteż Phoebos jest głównie spotykany na terenie Sojuszu.
Myśliwiec typu FURY
Nazwa / (slangowa): Fury (myśliwiec Sith, Sith Fury)
Klasa: myśliwiec
Producent: SoroSuub Corporation
Koszt: nie na sprzedaż
Prędkość (w atmosferze): koło 120 MGLT (1320 km/h)
Załoga: 1
Osłony: Tak
Hipernapęd: klasa 0,75
Uzbrojenie: ciężkie działko laserowe
Dostępność: Imperium
Wzorowany na myśliwcu patrolowym jeszcze z czasów Starej Republiki, projekt myśliwca Fury został stworzony ponoć specjalnie na potrzeby cichych sprzymierzeńców Imperium Fela: Sithów. Dostosowany do długich podróży i o ekskluzywnej klasie Hipernapędu, myśliwiec dopiero wchodzi na taśmę produkcyjną, a jego nieliczne zbudowane już egzemplarze są niemal wyłącznie w rękach Jedynego Zakonu. Jednostka jest przystosowana przede wszystkim do walki z innymi myśliwcami, ale nie specjalizuje się w tym tak jak typowe interceptory.
Bombowiec typu NEUTRALIZER
Nazwa / (slangowa): Neutralizer
Klasa: bombowiec
Producent: Sienar Fleet Systems
Koszt: nie na sprzedaż
Prędkość (w atmosferze): ? MGLT (1500 km/h)
Załoga: 1
Osłony: Tak (o zwiększonej mocy)
Hipernapęd: klasa 1
Uzbrojenie: 2 średnie działka laserowe, 10 torped protonowych
Dostępność: Imperium
Nowo zaprojektowany bombowiec, przenoszący praktyczne rozwiązania z myśliwca typu Predator. Rozwinięta technologia tarcz pozwala mu siać zniszczenie nawet w obliczu ostrzału wrogich myśliwców. Sprawdza się zarówno w działaniach atmosferycznych, jak i w przestrzeni kosmicznej.
Pierwszy egzemplarz dopiero co zjechał z taśmy produkcyjnej i trzeba jeszcze nieco czasu, nim Neutralizer weźmie udział w prawdziwych bitwach.
Myśliwiec-bombowiec typu BB-2 STARFIRE
Nazwa / (slangowa): BB-2 Starfire
Klasa: myśliwiec i bombowiec
Producent: SoroSuub Corporation
Koszt: 200 000 kredytów (90 000 używany)
Prędkość (w atmosferze): ? MGLT (1200 km/h)
Załoga: 3 (pilot, drugi pilot i strzelec)
Osłony: Tak (podwójne)
Hipernapęd: klasa 1
Uzbrojenie: 2 działka laserowe, 2 lekkie działka laserowe, wyrzutnia torped (10 rakiet przechwytujących, 2 torpedy protonowe, 3 bomby jonowe)
Dostępność: Sojusz, wojsko
Starfire to poniekąd rebeliancka kontynuacja idei maszyny sprawdzającej się w każdych warunkach, takiej jak X-wing. Tylko lepiej uzbrojona.
Potężne silniku zapewniają BB-2 przyzwoite przyspieszenie, choć zwrotność już należy do przeciętnych. Tym jednak, co budzi powszechny zachwyt znawców, jest siła rażenia myśliwca. W istocie Starfire sprawdza się znakomicie także jako bombowiec, z powodzeniem mogąc zagrozić nawet dużym okrętom, a i w walce kołowej potrafi się wybronić – dysponuje aż dziesięcioma rakietami do strącania wrogich myśliwców. W dużej liczbie to niszczycielska maszyna i jedna z podstaw sił Sojuszu.
Pomimo wszystkich swych funkcji nie jest specjalnie duża, jej rozmiary nie przekraczają standardów. Jedyną znaną wadą konstrukcji jest konieczność zaangażowania trzech załogantów do pełnej wydajności.
Tysiące jednostek Starfire tylko czekają na wyciągnięcie z hangarów, by rzucić wyzwanie flocie Imperium.
Myśliwiec typu CF9 CROSSFIRE
Nazwa / (slangowa): CF9 Crossfire
Klasa: myśliwiec
Producent: Incom Corporation
Koszt: nie na sprzedaż
Prędkość (w atmosferze): ? MGLT (1200 km/h)
Załoga: 2 (pilot i strzelec)
Osłony: Tak
Hipernapęd: klasa 1,5
Uzbrojenie: 4 działka laserowe, wyrzutnia torped (6 torped protonowych)
Dostępność: Sojusz, wojsko
Dodatkowe: system S-foils (składanych skrzydeł)
CF9 miał być i jest standardowym przedstawicielem swojej klasy. Czyli myśliwcem. Słowo standard jednak powinno być tu rozumiane jako poziom godny pozazdroszczenia, ponieważ maszyna ta, przeznaczona na trzon sił myśliwskich, została zaprojektowana jako godny przeciwnik dla będących technologicznym cackiem Tie Predatorów. Sojusz zdawał sobie sprawę, że nie doścignie serii Tie pod względem zwrotności. Dlatego też Crossfire ma zyskiwać przewagę innymi atutami – lepszymi osłona i uzbrojeniem, w skład którego wchodzą również protonowe torpedy. Na napęd CF9 wykorzystano potrójny silnik jonowy, co czyni z tego myśliwca jednostkę o godnym pozazdroszczenia przyspieszeniu w podświetlnej.
Myśliwiec typu X-83 TWINTAIL
Nazwa / (slangowa): X-83 TwinTail, (x-skrzydłowiec), myśliwiec Jedi
Klasa: myśliwiec wielozadaniowy
Producent: Incom Corporation
Koszt: 160 000 kredytów (75 000 używany)
Prędkość (w atmosferze): koło 130 MGLT (1200 km/h)
Załoga: 1 + droid astromechaniczny
Osłony: Tak
Hipernapęd: klasa 1
Uzbrojenie: 4 ciężkie działka laserowe, wyrzutnia torped (16 torped protonowych)
Dostępność: Sojusz, Nowy Zakon Jedi
Dodatkowe: system S-foils (składanych skrzydeł)
Potomek legendarnych x-skrzydłowców, który szczególnym upodobaniem cieszy się wśród Nowego Zakonu Jedi. Jak wszystkie produkty Incom Corporation z tej serii, to maszyna perfekcyjnie zbalansowana i stanowiąca wyzwanie dla każdego pojedynczego myśliwca Galaktyki, łącznie z Tie Predatorami Imperium.
X-83 posiada charakterystyczny, podwójny ogon zapewniający jeszcze lepszą manewrowość i zapas godny bombowca – 16 torped protonowych. To najnowszy model z zasłużonej serii, która w Federacji uchodzi za najlepiej sprawdzoną. X-skrzydłowiec zniszczył swego czasu Gwiazdę śmierci, X-skrzydłowiec dał początek wirtuozom pilotażu i tenże sam, tylko ulepszony X-skrzydłowiec jest teraz chętnie rzucany na linię frontu, by powtarzać sukcesy.
Za sprawą tradycji zapoczątkowanej przez Luke’a Skywalkera, dzieło Incomu to również maszyna wybrana przez Zakon Jedi, na której wzdłuż i wszerz Galaktyki latają obecni Rycerze oraz Mistrzowie.
Myśliwiec typu I4 IONIZER
Nazwa / (slangowa): I4 Ionizer (jonowiec)
Klasa: myśliwiec
Producent: Koensayr Manufacturing
Koszt: nie na sprzedaż
Prędkość (w atmosferze): ? MGLT (1200 km/h)
Załoga: 1 + droid astromechaniczny
Osłony: Tak
Hipernapęd: klasa 1
Uzbrojenie: 2 działka laserowe, poczwórne działko jonowe, wyrzutnia torped (2 torpedy z ładunkiem jonowym)
Dostępność: Sojusz, wojsko
Według wielu to bezpośredni następca Y-winga z czasów Rebelii, zresztą I4 powstał u tegoż samego producenta. To jednostka szybkiego reagowania, również do zadań specjalnych. Jej nietypowe (i zaznaczmy, silne) uzbrojenie pozwala na unieszkodliwienie wrogich okrętów, także tych o rozmiarach fregaty. Jonowiec poprzedza ostrzałem zazwyczaj akcje abordażowe, dezaktywując systemy obronne przeciwnika i pozwalając siłom szturmowym na bezpieczne zajęcie okrętu nieprzyjaciela. W niektórych przypadkach jest nawet wykorzystywany do walki z ogromnymi krążownikami, torpedując konkretne punkty. Choć klasowo to wciąż myśliwiec, jego celem jest więc przede wszystkim walka z większymi od siebie jednostkami.
Myśliwiec typu HPF JUMPSTAR
Nazwa / (slangowa): HPF Jumpstar (pościgowiec)
Klasa: myśliwiec pościgowy
Producent: Sojusz
Koszt: 275 000 kredytów (125 000 używany)
Prędkość (w atmosferze): ? MGLT (1200 km/h)
Załoga: 1
Osłony: Tak
Hipernapęd: klasa 1
Uzbrojenie: działka laserowe, wyrzutnia rakiet (8 rakiet samonaprowadzających)
Dostępność: Sojusz, wojsko
Jumpstar to kolejny dowód, iż Sojusz wyciągnął z historii mnóstwo wniosków i pozwolił sobie na wieloaspektowy rozwój militariów. Myśliwiec ten służy przede wszystkim jako pościgowiec, jego zadaniem jest wychwytywanie jednostek próbujących uciec z pola walki bądź wyznaczonego terenu i… zniszczenie ich, zanim dokonają skoku w nadprzestrzeń. Cel ułatwiają specjalnie przeznaczone do tego rakiety z zaawansowanym systemem naprowadzającym. HPF wychwytuje słabe ogniwa wrogiej floty i dobija je, by zapewnić Federacji całkowite zwycięstwo w potyczce i nie zezwolić przeciwnikowi na przegrupowanie sił.
Produkowany w limitowanej ilości, drogi i wyspecjalizowany, swoim przeznaczeniem konstrukcyjnym zdaje się być maszyną produkowaną z myślą o pełnym wyniszczeniu przeciwnika w pełnoskalowej wojnie.
Myśliwiec typu RC-2 TWILIGHT
Nazwa / (slangowa): RC-2 Twilight
Klasa: myśliwiec, jednostka zwiadowcza
Producent: Incom Corporation
Koszt: 275 000 kredytów (125 000 używany)
Prędkość (w atmosferze): ? MGLT (1200 km/h)
Załoga: 1 + 2 pasażerów
Osłony: Tak
Hipernapęd: klasa 1
Uzbrojenie: działko laserowe, wyrzutnia torped (2 torpedy protonowe)
Dostępność: Sojusz, wojsko
Dodatkowe: systemy kamuflażu, zaawansowane programy namierzające i skanery
Szybki, łatwy w modyfikowaniu, wyposażony w systemy kamuflażu i lekko uzbrojony. Czyli dokładnie taki, jaki powinien być dobry myśliwiec zwiadowczy. Twilight z założenia nie ma angażować się w walki, ma jej unikać i zdobywać informacje. Wyposażony we wszelkie potrzebne do rekonesansu systemy, niespostrzeżenie przemyka za linią wroga i zbiera dane, które w rękach dobrego dowódcy mogą przechylić szalę zwycięstwa. Na wszelki wypadek upchnięto na niego dwie torpedy, którymi może pozbyć się jednostki, która go wykryje.
Myśliwiec szturmowy typu PREYBIRD
Nazwa / (slangowa): Preybird
Klasa: myśliwiec szturmowy, ciężki myśliwiec
Producent: SoroSuub Corporation
Koszt: ?
Prędkość (w atmosferze): koło 90 MGLT (1200 km/h)
Załoga: 1 pilot i 1 strzelec
Osłony: Tak
Hipernapęd: klasa 3
Uzbrojenie: 2 ciężkie działka laserowe, 2 wyrzutnia rakiet – tył i przód (5 rakiet każda)
Dostępność: Imperium
Myśliwiec średniej wielkości produkowany jeszcze przez Szczątki Imperium, w którym zrezygnowano z typowej dla Tie szybkości i zwrotności na rzecz siły ognia, modą Republiki. Preybird okazał się jednak przegięciem w drugą stronę i w efekcie okazał się być jednostką lepiej sprawdzającą jako myśliwiec szturmowy. Asystuje podczas desantów na planety i działania naziemne, rzadziej wykorzystuje dużą siłę rażenia w ataku na większe jednostki.
Myśliwiec bliskiego wsparcia typu A519 INVADER
Nazwa / (slangowa): A519 Invader
Klasa: myśliwiec bliskiego wsparcia
Producent: Kuat Drive Yards
Koszt: 125 000 kredytów (75 000 używany)
Prędkość (w atmosferze): ? MGLT (1450 km/h)
Załoga: 1 pilot
Osłony: Tak
Hipernapęd: klasa 2
Uzbrojenie: 2 podwójne działka laserowe
Dostępność: na licencję
Wśród setek wypuszczanych na rynek powszechny maszyn Kuat Drive Yards, mało która dysponuje podobnym uzbrojeniem, co Invader. Myśliwiec służy, zgodnie ze swoją klasą, za jednostkę wsparcia podczas ewakuacji, jego główną rolą jest ogień zaporowy i osłanianie innych jednostek, również tych mniejszych. Małą zwrotność nadrabia swymi podwójnymi działkami, zdolnymi jedną serią pozbawić osłon nawet ciężkie myśliwce wojskowe. Szczególnie często używa się go w siłach obronnych planet oraz na stacjach kosmicznych.
Myśliwiec klasy BESH
Nazwa / (slangowa): Besh
Klasa: myśliwiec
Producent: Slayn & Korpil
Koszt: 105 000 kredytów (65 000 używany)
Prędkość (w atmosferze): ? MGLT (970 km/h)
Załoga: 1 pilot
Osłony: Tak (nie w każdym modelu)
Hipernapęd: klasa 2
Uzbrojenie: 2 lekkie działka laserowe
Dostępność: na licencję
Dodatkowe: system S-foils (składanych skrzydeł)
Wypuszczony na rynek cywilny, osobisty myśliwiec dobrej jakości i słusznej ceny. Choć ustępuje większości tworów stricte militarnych, jest porządną maszyną o łatwym systemie pilotażu i uzbrojeniu w całości wystarczającym dla prywatnych właścicieli. Ta popularna maszyna, wykorzystywana także przez liczne ugrupowania związane z polityką, wzorowana została na rebelianckim B-Wingu. Jednostka bardzo łatwo poddaje się także modyfikacjom i jest często wychwalana przez co lepiej się znających mechaników, jako maszyna łatwa w eksploatacji. Z powodu bardzo częstych przeróbek tego modelu, nie mówi się już o typie, ale o całej klasie Besh. |
Post został pochwalony 0 razy
Ostatnio zmieniony przez Miv dnia Czw 0:54, 01 Kwi 2010, w całości zmieniany 2 razy
|
|